головна сторінка
 
зворотній зв'язок
 
мапа сайту
 
Тел +38 (0352) 28 51 92
Факс +38 (0352) 28 51 92
 
Четвер, 10 серпня 2017 09:32

Чому не продається державна частка нашого заводу?

 

Сімнадцять разів виставлявся на торги державний пакет акцій ПАТ «ТРЗ «Оріон» який становить 96,13 відсотка у статутному капіталі товариства - покупців немає. Тільки у 2016 році тричі оголошувався конкурс, у 2017 вже вісім разів виставлялися акції заводу на продаж через Київську міжнародну фондову біржу – результату немає. Невже, все-таки, причиною є висока вартість пакету акцій, яка на сьогоднішній день становить 95 мільйонів гривень.  

З приводу цього, хочу поділитися деякими думками. Мені здається, що зараз у військах, а також в силових відомствах надто висока бюрократія; недостатнє фінансування не дає можливості приймання оперативних рішень – це проблеми державного сектору економіки і, як результат, – відсутність сучасного оснащення в діючій армії. 

З іншої сторони – приватні підприємства мобільніші, але не мають виходу в структури оборонки, і тим паче на зовнішні ринки. Негативно впливає також надмірна засекреченість окремих оборонних відомств, тут просто необхідно підвищити прозорість. 

У нас, в промисловців, десятиліттями діє формула – «військові знають, що хочуть, а промисловість знає, що їм треба!» 

Одна з болючих проблем, яка обговорюється вже десятиліття - це імпортозаміщення. Як можна виготовити сучасну машину, припустимо БТР- 4, коли 45 відсотків комплектації складають російські вузли і деталі? Що ж роблять наші військові ідеологи, які напрями вони затверджують? 

Разом з тим, сучасні зразки зброї і техніки не підйомні без грамотних, військово-підкованих сучасних фахівців - конструкторів – а їх немає… Старих ми втратили - відправили на пенсію, відпустили за кордон, а молодих не готовимо. 

Ще одна кричуща проблема – стандартизація і сертифікація виробів. В Україні по деяких напрямках забули взагалі про такі категорії. Ще раз згадаю про експорт. В любій державі поважають аксіому: «Не буде експорту – не буде сучасного оборонно-промислового комплексу». Крапка! 

Недавно в інтерв’ю президент Спілки підприємців – Юрій Єхануров сказав: «Міністерство оборони понад 20 років було під тиском, виробило систему оборони від тих, хто весь час скорочував чисельність військ. А в 2010 році взагалі призупинено розробку систем управління військами та озброєнням…» Чи потрібні коментарі? 

Сьогодні на озброєння виділяють фактично 20% потреби, але про це замовчують і годують промисловців обіцянками. На зв’язок – взагалі мізер, а потрібно оборонникам хоча в межах 5 міль’ярдів гривень щорічно. Дуже оригінально знову ж таки Єхануров висловився про зв’язок: «Його рівень – «алло, баришня». Для тих хто ще не знає: радіостанція – це надзвичайно потужний комп’ютер. І коли збираємо його в Україні – отримуємо дефакто «залізо» - таке заключення зробив Сергій Згурець – директор компанії «Depehse – Express», а деякі підприємства вже сьогодні не зможуть опанувати певні імпортні технології. 

Напрошується висновок – тісніше працювати з приватним оборонним сектором – гнучкість і здатність поставити озброєння у війська. 

Наведу деякі коментарі державних діячів нашої країни: Народний депутат – Дмитро Тимчук констатує, що державне оборонне замовлення за півроку не виконане, а по деяких напрямах – на 5%, особливо на бронетанкових заводах Харкова та Житомира. 

Голова комітету з оборонки у Верховній раді С. Пашинський на засіданні членів комітету Верховної Ради наголосив, - терміни реалізації держзамовлення зриваються через бюрократичні підходи Кабінету Міністрів. Висновок Пашинського - це «навіть, не корупція, це тупа безвідповідальність» - так оцінив депутат ставлення виконавчої влади до державного оборонного замовлення. 

Новий проект приватизації підприємств ОПК – особливо залучення іноземних інвестицій. Експорт – це ліквідація посередників, які збільшують ціну на 15-20 відсотків; а так залишать кошти в прибуток, який піде на розвиток підприємства. 

Голова правління ПАТ «Тернопільський радіозавод «Оріон» 

Ярослав Карпик. 

Останні новини

Default Image

Засідання Наглядової ради 05.09.2023р

Повідомляємо про засідання Наглядової ради, на якому планується обрати Голову Правління, що… >>>
Default Image

Повідомлення про проведення річних загальних…

Шановні акціонери Акціонерного товариства «Тернопільський радіозавод «Оріон»! Акціонерне товариство… >>>
Default Image

Інформація про загальну кількість акцій та…

ПОВІДОМЛЕННЯ Акціонерне товариство «Тернопільський радіозавод «Оріон» (Ідентифікаційний код… >>>