головна сторінка
 
зворотній зв'язок
 
мапа сайту
 
Тел +38 (0352) 28 51 92
Факс +38 (0352) 28 51 92
 

          Акціонерне товариство “Тернопільський радіозавод “Оріон” – одне з провідних підприємств України по виробництву професійних засобів радіозв’язку. Початок своєї діяльності датує 1982 роком.

Підприємство має дуже зручне географічне розташування. Перетин транспортних шляхів із Європи до Східного регіону та із Чорного до Балтійського морів, наявність висококваліфікованих спеціалістів сприяли швидкому зростанню виробничого потенціалу підприємства.

 

Згідно даних загальнодержавного безкоштовного рейтингування підприємств України у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Експортер року”, “Імпортер року” та на основі науковообгрунтованої статистичної методології зваженого ранжування підприємств України АТ "Тернопільський радіозавод "Оріон" займає:

4-те місце сумарного балу серед 15-ти експортерів України (УКТЗЕД 851770);

4-те місце сумарного балу серед 10-ти експортерів України (УКТЗЕД 852560);

9-те місце сумарного балу серед 15-ти імпортерів України (УКТЗЕД 850780).

Даний показник є одним з кращих за історію офіційного рейтингування в категорії та засвідчений почесними відзнаками – міжнародним сертифікатом та памʼятною медаллю з золотим нанесенням “Експортер року”.

 

АТ «ТРЗ «Оріон» спеціалізується на виробництві засобів радіозв’язку та іншої радіотехнічної продукції спеціального призначення. Підприємство функціонує як єдиний виробничо-господарський комплекс, створений шляхом поєднання основного технологічного виробництва та допоміжних і обслуговуючих підрозділів.

До основних підрозділів відносяться бізнес-одиниці (далі за текстом – БО):

«Інструментально-механічне виробництво» – машинобудівне виробництво технологічного оснащення та різноманітних вузлів і деталей. На заводі використовується обладнання вітчизняного та іноземного виробництва, в т.ч. з ЧПК по всіх групах металорізальних верстатів, оброблювальні центри «Акіра», плазмова різка «Skorpion Hypertherm Powermax».

 «Радіотехнічне виробництво» – виготовлення різноманітних засобів радіозв’язку УКХ-діапазону: від проектування до випуску продукції. Існуючі технологічні процеси забезпечують виготовлення радіотехнічної продукції по замкнутому циклу.

Радіотехнічне виробництво має:                  

          - поверхневий монтаж друкованих плат;

          - ручний монтаж друкованих плат;

          - виготовлення джгутів та кабельної продукції;

          - складальне виробництво вузлів та друкованих виробів у цілому.

          Виробництво забезпечене необхідною кількістю монтажних місць та використовує універсальне і сучасне технологічне обладнання: комплекс поверхневого монтажу «Philips», зональна конвекційна система пайки плат з профілюванням типу QRS-7-C «Quard».

          До допоміжних та обслуговуючих підрозділів (БО) відносяться:

«Головний офіс» – виконання управлінських рішень.

 «Продажі» – вивчення ринків збуту та організації продажу готової продукції. Для забезпечення оперативної діяльності до складу БО «Продажі» входить транспортний підрозділ.

«Виробництво виробів світлотехніки» – виготовлення ламп загального призначення та енергозберігаючих ламп і світильників.

«Технічний директор» – забезпечення виробничої діяльності  АТ “ТРЗ “Оріон” енергоресурсами, водопостачанням та ремонтно-технічним обслуговуванням.

«Інші сфери діяльності» – здавання в оренду незадіяних у виробництві приміщень, місць для стоянки автотранспорту, а також надання послуг щодо активного відпочинку (підприємство має у власності наступні обʼєкти соціальної сфери: база відпочинку “Оріон” у с. Приморське Голопристанського району  Херсонської області та комплекс для відпочинку в с. Малашівці Зборівського району Тернопільської області).

«Служба економічної безпеки» – забезпечення охорони підприємства та його економічної безпеки.

Основою підприємства є власний потужний науково-конструкторський та технологічний потенціал. Адже вся продукція, яка випускається підприємством, спроектована та оснащена своїми спеціалістами. Тому споживачам ми можемо запропонувати різні конфігурації систем зв’язку та в разі необхідності внести не лише програмні, але й конструктивні зміни у вироби.

Використовуючи в процесі проектування і виробництва нові конструкторські та технологічні рішення, АТ “ТРЗ “Оріон” розробляє вироби на сучасній елементній базі, що відповідає рівню кращих світових стандартів.

Розробка нових виробів розпочинається з виготовлення технічного завдання, яке погоджується з потенційним замовником. Перший крок – розробка електричної принципової схеми та переліку елементів, наступний – формування конструкції виробу, розробка топології друкованої плати та програмного забезпечення.

Після виготовлення макетного зразка виробу розробляється конструкторсько-технологічна документація для виготовлення дослідних зразків. Випускається установча партія виробів, які направляються в дослідну експлуатацію. За результатами дослідної експлуатації проводиться коректування конструкторсько-технологічної документації.    На завершальному етапі проводиться комплекс заходів по підготовці та впровадженню виробу у виробництво.

АТ “ТРЗ “Оріон” працює у чотирьох напрямках. 

Перший напрямок – це виробництво комплексу засобів радіозв’язку для залізниці. Зараз в Україні діє відпрацьована і надійна система залізничного зв’язку, що забезпечує замкнутий технологічний цикл управління безпекою руху залізничного транспорту. Комплекс забезпечує виконання всіх функцій у поїзному, станційному та ремонтно-оперативному видах зв'язку, які використовуються на «Укрзалізниці».

Для збереження позицій на ринку залізниці підприємство планує в найкоротші терміни освоїти випуск радіостанцій стандарту DMR, які в перспективі повинні замінити аналогові радіостанції у всіх видах поїзного радіозв’язку. Це означає, що буде повністю ліквідований зв’язок в КХ-діапазоні. На частотах, що використовувались в аналоговому  УКХ-діапазоні, буде працювати зв’язок стандарту DMR.

Другий напрямок – це виробництво засобів радіозв’язку діапазону 146-174 МГц та 400-470 МГц для силових структур: поліції, фіскальної служби, служби безпеки та інших.

Засоби радіозв’язку мають можливість працювати як в аналоговому, так і в цифровому режимах. Забезпечують передачу мови, цифрових повідомлень, а також передачу даних. Радіостанції виготовляються в різних виконаннях: вмонтований модем забезпечує передачу даних та модуль GPS (по запиту базової радіостанції, на підключеному до неї комп’ютері відображає місце знаходження абонента у вигляді географічних координат або відміткою на карті місцевості, в залежності від програмного забезпечення ПК). Голосові повідомлення передаються як у відкритому, так і в закритому режимах, що забезпечує гарантований захист від прослуховування. Система забезпечує стикування із станціями супутникового зв’язку, що дозволяє здійснювати обмін інформацією з віддаленими базами даних. Кожна радіостанція має свій індивідуальний номер, що забезпечує передачу та приймання сигналів тривоги, дистанційного виведення з ладу загубленої чи викраденої радіостанції, передачу індивідуального чи групового виклику. 

Третій напрямок роботи – виробництво засобів радіозв’язку для Міністерства оборони України, які використовуються для забезпечення радіозв’язком бронетехніки.

Радіостанції працюють в діапазоні 30-100 МГц з кроком мережі частот 1 кГц, мають можливість керування по радіоканалу системою управління вогнем, передавати дані по діагностиці і стану бронемашини та інше. Адаптовані до роботи в широкому діапазоні температур (від -50 до +50°С), сильних ударних навантажень, умов високої вологості та запилення.

Четвертий напрямок – виробництво енергозберігаючих ламп. На базі підприємства створена дільниця з виробництва виробів світлотехніки, до складу якої входять:

- лінія виготовлення світлодіодних ламп FLED;

- лінія виготовлення ЛЗП з галогенним пальником;

- лінія для складання світильників.

Виробництво ламп нового покоління здійснюється на спеціальних лініях, де збираються сучасні енергозберігаючі лампи з вмонтованим пускорегулюючим пристроєм різної потужності.

Продукція АТ “ТРЗ “Оріон” постійно модернізується та оновлюється. З кожним роком із конвеєра підприємства сходять все нові і нові системи радіозв’язку. Це дозволяє колективу впевнено крокувати у майбутнє.

Останні новини

Default Image

Загальні збори акціонерів 29.04.2024р.

29.04.2024 року проведено загальні збори акціонерів. Згідно з протоколом річних дистанційних… >>>
Default Image

ПОВІДОМЛЕННЯ про проведення (скликання) загальних…

Повідомляємо про проведення (скликання) загальних зборів акціонерного товариства, що відбудеться… >>>
Default Image

Засідання Наглядової ради 05.09.2023р

Повідомляємо про засідання Наглядової ради, на якому планується обрати Голову Правління, що… >>>