головна сторінка
 
зворотній зв'язок
 
мапа сайту
 
Тел +38 (0352) 28 51 92
Факс +38 (0352) 28 51 92
 
Українська (Україна) Русский (Россия) English (UK)

Про нас

 “Тернопільський радіозавод “Оріон” – одне з провідних підприємств України по виробництву професійних засобів радіозв’язку. Підприємство має дуже зручне географічне розташування.

Початок своєї діяльності датує 1982 роком. Перетин транспортних шляхів із Європи до східного регіону та із Чорного до Балтійського морів, наявність висококваліфікованих спеціалістів сприяли швидкому зростанню виробничого потенціалу підприємства.

Про нас

На підставі статистичної звітності, наданої нашим підприємством, Державним органом статистики України "ТРЗ "Оріон" визначений одним з лідерів галузі 2009 року (класифікатор виду економічної діяльності КВЕД (32.20.1) (Виробництво передавальної апаратури). У рейтингу підприємств України "Оріон" займає 31 місце, щодо обсягу реалізованої продукції - 5-е, а по заробітній платі - 22 місце.

Згідно даних загальнодержавного безкоштовного рейтингування підприємств України у сфері зовнішньоекономічної діяльності “Експортер року”, “Імпортер року” за результатами опрацьованих 2011-2012 років та на основі науковообгрунтованої статистичної методології зваженого ранжування підприємств України “Тернопільський радіозавод “Оріон” займає:

 • 4-те місце сумарного балу серед 15-ти експортерів України (УКТЗЕД 851770);
 • 4-те місце сумарного балу серед 10-ти експортерів України (УКТЗЕД 852560);
 • 9-те місце сумарного балу серед 15-ти імпортерів України (УКТЗЕД 850780).

Даний показник є одним з кращих за історію офіційного рейтингування в категорії та засвідчений почесними відзнаками – міжнародним сертифікатом та пам”ятною медаллю з золотим нанесенням “Експортер року”.

 “ТРЗ “Оріон” спеціалізується на виробництві різноманітних засобів радіозв’язку УКХ-діапазону. В своїй діяльності підприємство використовує сучасні технологічні процеси такі як:

 • механо-заготівельне виробництво;
 • штампувально-пресове виробництво;
 • ливарне виробництво;
 • лако-фарбове виробництво;
 • лабораторія випробувань на надійність;
 • інструментальне виробництво;
 • монтажно-складальне виробництво вузлів радіотехнічного профілю.

Підприємство оснащене сучасним імпортним автоматизованим обладнанням фірми Philips та Quad, що забезпечує виробництво високоякісних конкурентноспроможних засобів зв’язку: носивних, возивних і стаціонарних радіостанцій для силових структур, залізничного та автомобільного транспорту інших галузей народного господарства.  

Основою підприємства є власний потужний науково-конструкторський та технологічний потенціал. Адже вся продукція, яка випускається підприємством, спроектована та оснащена своїми спеціалістами. Тому споживачам ми можемо запропонувати різні конфігурації систем зв’язку та в разі необхідності внести не лише програмні, але й конструктивні зміни у вироби.

Використовуючи в процесі проектування і виробництва нові конструкторські і технологічні рішення, “ТРЗ “Оріон” розробляє вироби на сучасній елементній базі, що відповідає рівню кращих світових стандартів.

Розробка нових виробів розпочинається з розробки технічного завдання, яке погоджується з потенційним замовником. Перший крок – розробка електричної принципової схеми та переліку елементів, дальше – конструкція виробу, розробка топології друкованої плати та програмного забезпечення.

Після виготовлення макетного зразка виробу розробляється конструкторська документація для виготовлення дослідних зразків. Випускається установча партія виробів, які направляються в дослідну експлуатацію. За результатами дослідної експлуатації проводиться коректування конструкторської документації. Після цього проводиться комплекс заходів по підготовці та впровадженню виробу у виробництво.

“ТРЗ “Оріон” працює у чотирьох напрямках. 

Перший напрямок – це виробництво засобів радіозв’язку для залізниці. Зараз в Україні і в країнах СНД діє відпрацьована і надійна система залізничного зв’язку, що забезпечує замкнутий технологічний цикл управління безпекою руху залізничного транспорту.

Другий напрямок – це виробництво засобів радіозв’язку для силових структур: міліції, прикордонників, служби безпеки та інших.

Засоби радіозв’язку мають можливість працювати як в аналоговому, так і в цифровому режимах. Забезпечують передачу мови, цифрових повідомлень а також передачу даних. Радіостанції виготовляємо в різних виконаннях:  вмонтований модем забезпечує передачу даних та модуль GPS ( по запиту базової радіостанції, на підключеному до неї комп’ютері відображає місце знаходження абонента у вигляді географічних координат або відміткою на карті місцевості, в залежності від програмного забезпечення ПК). Голосові повідомлення передається як у відкритому, так і в закритому режимах, що забезпечує гарантований захист від прослуховування. Система забезпечує стикування із станціями супутникового зв’язку, що дозволяє обмінюватися інформацією з віддаленими базами даних. Кожна радіостанція має свій індивідуальний номер, що забезпечує передачу та приймання сигналів тревоги, дистанційного виведення з ладу загубленої чи викраденої радіостанції, передачу індивідуального чи групового виклику. 

Третій напрямок роботи – виробництво засобів радіозв’язку для Міністерства оборони, які використовуються для забезпечення радіозв’язком бронемашини: танки, БТР, БМП та інші.

Радіостанції працюють в діапазоні 30-80 МГц, з кроком мережі частот – 1 кГц, мають можливість керування по радіоканалу системою управління вогнем, передавати дані по діагностиці та стану бронемашини та інше. Адаптовані до роботи в широкому діапазоні температур від –50 до +50?С, сильних ударних навантаженнях, умовах високої вологості та запилення. 

Четвертий напрямок – виробництво товарів для народного господарства:

Виробництво засобів радіозв’язку для народного господарства (носивні, возивні, стаціонарні радіостанції), які залежно від діапазону робочих частот виготовляються в трьох виконаннях: (33-40), (39,5-48,5) та (57-57,5) МГц;

Виробництво енергозберігаючих ламп, які виготовляються “ТРЗ “Оріон” спільно з “Іскра”, м.Львів. На базі підприємства створена дільниця з виробництва виробів світлотехніки, до складу якої входить:

 • лінія виготовлення компактно люмінесцентних ламп (КЛЛ);
 • лінія виготовлення ЛЗП з галогенним пальником.

Виробництво ламп нового покоління здійснюється на обладнанні, яке орендується у “Іскра”. На лінії виготовлення КЛЛ збираються сучасні енергозберігаючі лампи з вмонтованим пускорегулюючим пристроєм різної потужності, призначені для встановлення в звичайні рони Е27 та Е14.

Продукція “ТРЗ “Оріон” постійно модернізується та оновлюється. З кожним роком з конвеєра підприємства сходять все нові і нові системи радіозв’язку. Це дозволяє колективу впевнено крокувати у майбутнє.  

Переглянуто 9515 разів
Детальніше в цій категорії: Контакти »