головна сторінка
 
зворотній зв'язок
 
мапа сайту
 
Тел +38 (0352) 28 51 92
Факс +38 (0352) 28 51 92
 
Українська (Україна) Русский (Россия) English (UK)
АТ "ТРЗ "Оріон"

АТ "ТРЗ "Оріон"

– одне з провідних підприємств України по виробництву професійних засобів радіозв’язку.

By Super User

More...
Виробництво засобів радіозв'язку для бронетехніки

Виробництво засобів радіозв'язку для бронетехніки

підприємство спеціалізується на виробництві засобів разіозв'язку для бронетехніки

By Super User

More...
Для залізниці

Для залізниці

підприємство спеціалізується на виробництві засобів радіозв'язку для залізниці

By Super User

More...
Виробництво засобів радіозв'язку для силових структур

Виробництво засобів радіозв'язку для силових структур

підприємство спеціалізується на виробництві засобів радіозв'язку для силових структур

By Super User

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.
Неділя, 28 квітня 2013 12:03

Ще раз про збори, які не відбулися

Газета "Свобода" 28 квітня 2013

19 квітня у публічному акціонерному товаристві „Тернопільський радіозавод „Оріон” повинні були відбутися щорічні збори акціонерів, які мали затвердити підсумки фінансово-господарської діяльності підприємства за 2012 рік та розглянути інші життєво важливі для колективу питання. Однак вони не відбулися з банальної причини: уповноважений представник держави – регіональне відділення Фонду держмайна України в Тернопільській області - не отримало від Кабінету міністрів повноважень на участь у згаданому зібранні.

Цей факт, як мовиться, уже переповнив чашу терпіння керівників „Оріону”, оскільки в таких умовах їм доводиться працювати постійно. Тож вони висловили бажання принаймні пояснити ситуацію своїм акціонерам та й усім тернополянам.

Річ у тому, що відповідно до постанови Кабінету міністрів №297 від 2010 року завдання на голосування представникам держави в органах управління акціонерними товариствами, там, де держава має частку більше 50 відсотків, узгоджується з Прем’єр-міністром або Першим віце-прем’єром. Відповідно до чинного законодавства, у цьому випадку керівництво ПАТ „ТРЗ „Оріон”, до майбутніх зборів заздалегідь готує об’ємний пакет документів. Цього разу підготовку до зборів почали ще в січні.

- З цією метою у відведені строки ми подали оголошення про заплановану дату проведення зборів, про них розіслали листовні повідомлення більш як двом тисячам акціонерів, виконали інші процедурні формальності, - розповів директор з питань економіки та управління ПАТ „ТРЗ „Оріон” Володимир Костецький. – Відтак до 19 квітня з боку представника держави (регіонального відділення ФДМУ в області) не було жодних застережень. Однак у запланований день проведення зборів, коли все було готово і всі бажаючі акціонери зареєструвалися (а вони прибули не тільки з Тернополя), представник ФДМУ в області заявив, що зборів не буде, оскільки він, представник держави, у власності якої 96 процентів акцій „Оріону” „не отримав повноважень на участь у цих зборах”.

Обуренню немає меж, - продовжив Володимир Костецький, -адже знаючи про проведення наших зборів фактично за три місяці, представник держави мав або ініціювати прискорення по суті формального рішення Кабміну, або принаймні попередити про необхідність перенесення дати зібрання акціонерів. Хоч перенесення зборів справа, як ви розумієте, непроста. Нагадаю, про них треба повідомити у пресі за 30 днів, написати понад дві тисячі листів акціонерам з повідомленням про збори і так далі.

А в результаті, за висловом сучасного класика, маємо те, що маємо. Кабмін не встигає, не може, а, можливо, не має бажання займатися такими „дріб’язковами” справами. І це дійсно так. Заорганізованість та бюрократичні рогатки Закону „Про акціонерні товариства” довели ситуацію до абсурду. Щоб керівництву „Оріону” взяти, наприклад, кредит на виплату зарплати, це питання потрібно виносити на засідання наглядової ради, а її рішення знову має погодити Кабмін. Зрештою, у такій же патовій ситуації і виплата дивідендів акціонерам, у тому числі самій державі. І хоч „Оріон” торік працював з прибутками і може виплатити дивіденди, проте цього він не зробить, допоки рішення про їх виплату не затвердять збори акціонерів.

Більше того, до 30 квітня ПАТ „Оріон” повинен прозвітувати про результати фінансово-господарської діяльності у відповідні державні інстанції, але цього він знову таки не зробить через уже названі бюрократичні перепони, оскільки нові збори акціонерів, за оптимістичними прогнозами, можуть відбутися аж у серпні. То хіба можливо в таких умовах говорити про оперативне управління виробництвом у нинішніх динамічних ринкових умовах? На щастя, директор з питань економіки та управління „Оріону” Володимир Костецький не втрачає оптимізму і на патову ситуацію дивиться прагматично. На його думку, необхідно внести незначні корективи до постанови Кабміну, за якими він контролював би підприємства в особливо відповідальних справах (наприклад, відчуження майна у значних розмірах, участь у створенні спільних підприємств тощо), а менш важливі моменти залишити на відкуп керівництва публічних акціонерних товариств. Тоді і справи можуть піти значно краще. Та чи почують керівника „Оріону” у столиці, сьогодні?

Богдан НОВОСЯДЛИЙ.

Останні новини

Default Image

Повідомлення про перенесення дати проведення…

ЗАТВЕРДЖЕНОНаглядовою радою АТ «Тернопільський радіозавод «Оріон»Протокол №24/04-01 від… >>>
Default Image

Повідомлення про проведення загальних зборів…

Повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів 29.04.2020 р. Електронний цифровий підпис… >>>
Default Image

Оголошення конкурсу з відбору суб'єктів…

Оголошення конкурсу з відбору суб'єктів аудиторської діяльності >>>